Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
OPPO Reno 12 F (8/256) GBPre-owned
black| Global| 256GB
৳25999 Tk
The OPPO Reno 12 F is a sleek smartphone with a large 6.67-inch AMOLED display and a smooth 120Hz refresh rate for vibrant visuals. Powered by MediaTek Dimensity 6300, it ensures robust performance and supports 5G connectivity.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
256GB
8GB
Region:Global
specifications
| Display Size | 6.67 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz refresh rate |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, 395 PPI |
| Dimensions | 161.8 x 74.1 x 7.8 mm |
| Weight | 178 grams |
| SIM | Dual Nano-SIM, dual standby |
| OS | Android 14, ColorOS 14 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6300 (Octa-core, 2x2.4 GHz Cortex-A76 + 6x Cortex-A55) |
| Network | 5G, 4G LTE, 3G, GSM |
| Memory | 8 GB RAM, 256 GB internal storage; microSDXC expandable |
| Main Camera |
Triple setup: 50 MP (wide) + 8 MP (ultrawide) + 2 MP (macro), supports 1080p video recording at 30/60fps
|
| Selfie Camera |
32 MP (wide), 1080p video recording
|
| Sensors | Optical fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Battery Info | Li-Po 5000 mAh, 45W SuperVOOC fast charging |
| Other Features / Info | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC, USB Type-C 2.0, GPS, dual-band GLONASS |



